sobota, 7 stycznia 2023

Kolędnicy Misyjni dla dzieci z Papui Nowej Gwinei

Po przerwie spowodowanej pandemią, w tym roku na ulice naszej parafii ponownie wyszli Kolędnicy Misyjni, którzy odwiedzając domy, nieśli Dobrą Nowinę o Jezusie, pomagając w ten sposób dzieciom z Papui Nowej Gwinei. Dzięki ofiarności parafian zebrano dla nich kwotę 6 tys. złotych. 

Jedną z grup tworzyli mieszkający na terenie parafii Ukraińcy. Tak się prezentowali. A tutaj więcej zdjęć


Jedna z grup, kolędująca na ul. Sygnały, została zapytana o zgodę na nagranie występu, ponieważ filmik chciano wysłać do posługującego w Papui misjonarza. Tak też się stało, jeszcze tego samego dnia nagranie zostało obejrzane przez krewnego naszej parafianki - ks. Dariusza Kałużę. Pochodzi ze Studzionki koło Pszczyny. Kiedy miał 15 lat, Kałużowie przeprowadzili się do Żor, a później jeszcze do Mizerowa w gminie Suszec, w parafii Brzeźce. To właśnie tam ks. Dariusz przyjeżdża, kiedy jest na Śląsku na urlopie. Odwiedza też naszą parafiankę, p. Anielę z ul. Sygnały. 
Ksiądz Dariusz Kałuża jest w Papui Nowej Gwinei od 26 lat. 9 czerwca 2016r. papież Franciszek mianował go biskupem ordynariuszem diecezji Goroka na Papui Nowej Gwinei, a 12 września 2020 został przeniesiony na stolicę biskupią w Bougainville.

Informacje o biskupie z Papui link
Przemówienie do pielgrzymów w Piekarach Śl. w maju 2022r link
Zdjęcia z Papui link
Profil ks. biskupa na Facebooku

Biskup Dariusz Kałuża MSFBrak komentarzy:

Prześlij komentarz